مدیر روستا-معاون خدمات شهری شهرداری کرج

 مدیرروستا خواستار شد:

فروش بتن آماده استاندارد به ساختمان های فاقد مجوز ممنوع شود

حسن مدیرروستا  یکی از وظایف خدمات شهری را جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز عنوان کرد و اظهار داشت: رسیدن به این مهم و ساماندهی ساخت و سازها به تنهایی و بدون همکاری شهروندان و بخش های مختلف شهری امکان پذیر نخواهد بود.

مدیرروستا با بیان اینکه طی تفاهم نامه ای که میان شهرداری کرج، اداره کل استاندارد و انجمن بتن استان به امضا رسیده، سازندگان موظف به استفاده از بتن آماده استاندارد در ساخت و سازهای خود شده اند، اضافه کرد: این اقدام با هدف افزایش کیفیت سازه ها و ارتقای مقاومت ساختمان ها برابر حوادث طبیعی از جمله زلزله انجام گرفته است.

وی یکی از مزایای استفاده از این محصول را ضمن بهسازی و مقاوم سازی سازه های شهری، کم شدن حجم نخاله های ساختمانی و کاهش زمان سد معبر در پیاده راه ها و خیابان ها عنوان کرد و بیان داشت: طبق قانون، سازندگان تا مرحله ساخت سقف اول حق بهره برداری از یک سوم معبر را دارند و از آن پس باید نخاله ها و مصالح ساختمانی، داخل ساختمان برده شده و از درون خیابان جمع آوری شوند.

به گفته مدیرروستا، اغلب سازندگان از این قانون تبعیت نکرده و یکی از مشکلات شهری را شکل می دهند که ساماندهی به این مشکل بخشی از وقت گشت ها و نیروهای سازمان پسماند و خدمات شهری را به خود اختصاص می دهد.

این مسئول با تاکید بر اینکه اشغال مسیرهای عبوری شهروندان به راستی منظره ای ناخوشایند در شهر ایجاد می کنند، خاطرنشان کرد: همچنین وجود این مصالح و نخاله ها در مسیرهای عبوری از حقوق مسلم همشهریان که استفاده از تمام عرض پیاده رو و خیابان است جلوگیری می کند و این زیبنده شهری که شهروندمداری را به عنوان یک اصل غیرقابل انکار پذیرفته، نیست.

مدیرروستا اظهار داشت: موظف شدن سازندگان به استفاده از بتن آماده استاندارد که از این پس با هماهنگی انجمن بتن البرز انجام می گیرد، عاملی خواهد بود تا از این پس بتوان این هماهنگی را میان سازندگان و شهرداری ایجاد کرده که از زمان استقرار نخاله ها و مصالح ساختمانی در معابر بکاهد، علاوه بر این، می توانیم با همکاری انجمن بتن، از فروش بتن آماده استاندارد به ساختمان های فاقد مجوز جلوگیری کرده و از این طریق با اعمال مدیریت یکپارچه و هماهنگ، کاهش ساخت و ساز غیرمجاز را نیز شاهد باشیم.

درباره انجمن:

anjoman betonانجمن بتن استان البرز با  كوشش درجهت استيفاي حقوق و خواستهاي مشروع و قانوني اعضاء از طريق ايجاد زمينه هاي مساعد به منظور نيل به اهداف انجمن و همچنین جمع آوري اطلاعات،بررسي وتحقيق درباره مشكلات ، شناخت ونيازهاي واولويتهای صنعت ساختمان تاسیس گردیده است. برنامه ريزي براي تأمين نيازهاي صنفي، آموزش،توسعه وگسترش فعاليتها و كوشش درارتقاءبهره وري منابع و ظرفيت توليد،انتقال نوآوري تكنولوژيك از دیگر اهداف این انجمن می باشد.

اوقات شرعی

تماس با ما

انجمن صنفی تولیدکنندگان بتن

آماده وقطعات بتنی استان البرز 

آدرس: كرج، مهرويلا، خيابان درختي،

بلوارشهيد حدادي،نبش كوكب شرقي

ساختمان آريا، طبقه سوم واحد شش

  تلفن تماس:33526087 و 33523027

  ايميل:     info@anjomanbeton.com 

                                                                                                                                                                                              

شما اینجا هستید: صفحه نخست اخبار و اطلاعيه ها مدیر روستا-معاون خدمات شهری شهرداری کرج